Telefon

+90 850 885 37 41

Email

info@tuzlapaslanmaz.com

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 08:00 - 18:00

Paslanmaz Döner Flanş hat, devre ve tesiatlarda daha çok hattaki makinelerin bağlantısının gerçekleştiği kısımlarda kullanılır. Makine üzerindeki karşılık gelen sabit flanşla birbirini tam olarak karşılaması için hat üzerinde hareket edebilen paslanmaz flanşlar kullanılır. Kullanılan bu flanşlara Paslanmaz Döner Flanş (Serbest Flanş) denir.

Döner flanşların conta basma yüzeyleri bulunmamaktadır. Bu flanşlar hatlarda paslanmaz yakalar ile beraber kullanılırlar. Önce boru yakaya kaynatılır ve daha sonra serbest flanş boruya geçirilir. Bu sayede döner flanşın borudan çıkması önlenir ve döner flanş yakanın etrafında serbest bir şekilde dönerek hareket edebilir. Böylelikle döner flanş, karşı flanş ya da pompayla montaj işleminde, sökülüp takılmasında ve bakım sırasında kolaylık sağlar. Döner flanşlarda olmayan conta basma yüzeyleri de yakalarda bulunan yüzeyler ile sağlanmaktadır. Geri kalan kısımlar paslanmaz düz flanşlar ile aynıdır.

Bu bağlantı elemanları 1/2″(DN15 – Ø21,3mm) ölçüsünden başlayıp 14″ (DN350 – Ø355,6 mm) ölçüsüne kadar AISI304, AISI304L ve AISI316, AISI316L kalitelerinde stoklarımızda olarak bulunmaktadır. Ayrıca bu bağlantı elemanları için siz değerli müşterilerimizin özel olan farklı ölçü ve farklı kalınlıklardaki taleplerinize istinaden özel imalat olarak da hizmet sunmaktayız. Detaylı stok bilgisi ve fiyat teklifi için www.tuzlapaslanmaz.com adresinden iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Para Birimi
X